27.7 °C
Çarşamba
26 Nisan 2017
AKSU’ DA ULAŞIM TOPLANTISI YAPILDI 2017-03-28

AKSU’ DA ULAŞIM TOPLANTISI YAPILDI

 

Aksu Belediyesi Toplantı Salonunda; Aksu’ nun ulaşım konusunda, sıkıntılarını en kısa sürede giderebilmek için, Aksu Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı işbirliği ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Aksu Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı ve üyeler, Esnaf Ulaşım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeler, Mahalle Muhtarları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesi Meclis Üyeleri aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonunda başkan yardımcılığı görevini yürüten Yaşar Sözen ve komisyon üyesi Ercan Ak’ ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda; Antalya Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü Hat Tarife Rotasyon Birimince, ulaşım ile ilgili bilgiler verilerek hat tanıtımı, güzergâhı ve periyotları hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Toplantının sonunda katılımcıların sorularının da cevaplandırıldığı belirtildi.

Aksu’ nun ulaşımla ilgili sorunlarını gün geçtikçe aşmaya başladığını var olan sorunların çözümü için de istişarelerde bulunmak üzere bu bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdiklerini söyleyen Yaşar Sözen; “İlçemiz yeni kurulan bir ilçe ve ulaşım konusunda da komisyon olarak tespit ettiğimiz bazı sorunlar ve çözümü için bu toplantıyı gerçekleştirdik” dedi. Yeni otobüsler ve otobüs duraklarından da bahseden Sözen;  “Toplantıdan önce komisyon üyesi Ercan Ak ile birlikte ilçede demir durakların cam duraklarla değiştirildiği noktaları ve yeni otobüsleri görmeye gittiklerini, son üç yılda Aksu’ nun çehresinin değiştiğini söyledi. Sözen; “Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesinin ortak çalışmaları neticesinde ilçemiz sınırları içerisinde yer alan otobüs ve otobüs durakları yenilenmeye başladı.  İlçe sınırları içerisinde şimdiden birçok noktada duraklarının büyük bir bölümü tamamlanmış durumda. Yeni otobüsler ve yeni duraklarımızla ilçemiz daha modern ve daha çağdaş bir ilçe haline gelmeye başladı. Bilgilendirme toplantımızda da ilçemizin hat, güzergah ve periyotları hakkında bilgiler edinerek istek, şikayet ve önerileri istişare ettik” dedi.  Aksu Belediyesi Basın Servisi

Bu haber 173 defa görüntülendi.YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin