KONYSİAD YÖNETİMİNDEN BAŞKAN ŞAHİN’E ZİYARET

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği başkanlığına seçilen İlhami Kaplan, yönetim kurulu üyeleri ile beraber Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etti. Kaplan, Başkan Şahin’e yönetim kurulu üyelerini tanıtırken, Başkan Şahin de konuklarına belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaretinde başta Altıntaş ve Güzelyurt Mahallelerini kapsayan yılların şerh sorununun çözümünde göstermiş olduğu gayretten dolayı teşekkür etti. İmzalanan sulh namenin Aksu’ya hayırlı olmasını dileyen Kaplan, yatırımcıların önünün açıldığını kaydetti. İlçede yapılan çalışmalar hakkında konuklarına bilgiler veren Başkan Şahin, “Aksu yeni bir ilçe ve sıkıntılarımız vardı. Artık düzlüğe çıktığımızı düşünüyorum. Özellikle inşaat firması olan arkadaşların ilgisini çekecek konumdayız. Yakında hastanenin temeli atılacak, büyük projelerimizi hayata geçirmeye başlayacağız. Bu sayede birkaç yıl içinde ilçemiz daha farklı konumda olacak.” dedi.

İlhami Kaplan’ın; Berberoğlu çarşısı ile ilgili düşüncesinin ne olduğunu sorması üzerine Başkan Şahin bu konuya da açıklık getirerek, önce ilçe merkezinin planlamasını bitirerek, alternatif çarşı oluşturulması gerektiğini, ardından Berberoğlu çarsısıyla ilgili kentsel dönüşüm planının uygulanabileceğini aktardı.  Kaplan’ın EXPO ne olacak sorusuna da yanıt veren Başkan Şahin, “EXPO sayesinde Aksu’ya önemli yatırımlar geldi. Bundan sonra ne yapılacak henüz belli değil ama biz esnafa ve bölgeye faydası olan bir proje yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.

KONYSİAD YÖNETİMİNDEN BAŞKAN ŞAHİN’E ZİYARET