AKSULU GÜREŞÇİLERDEN 8 MADALYA
AKSULU GÜREŞÇİLERDEN 8 MADALYA

 

   

AKSULU GÜREŞÇİLERDEN 8 MADALYA

Aksu Belediye Spor Kulübü “Güreş Takımı” hafta sonunda gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşlerinde, 8 madalyanın sahibi oldu.

CUMA GÜNÜ 2 MADALYA

Geçtiğimiz Cuma günü, Konya Seydişehir’de bu yıl ilki yaklaşık 300 güreşçinin katılımı ile gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşlerinden Aksu Belediye Spor Kulübü Güreş Takımının,  bir altın bir gümüş madalya ile döndüğü açıklandı. Seydişehir Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Aksu Belediye Spor Kulübü adına “Ayak Boyunda” güreşen Bekir Çoban birinci olurken, “Deste Büyük Boyda” güreşen Can Kuzay üçüncü oldu.

CUMARTESİ GÜNÜ 4 MADALYA

Aksu Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı, Isparta Belediye tarafından Cumartesi günü gerçekleştirilen 3.Isparta Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinden ise 4 madalya ile döndü. 3. Isparta Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde “Küçük Orta Küçük Boyda” Mehmet Ünal üçüncü, “Teşvik Boyda” Ömer Bulut ikinci, “Minik 2” de Süleyman Çarpıcı üçüncü olurken “Deste Büyük Boyda” Can Kuzay birinci oldu.

PAZAR GÜNÜ 2 MADALYA  

Konyaaltı Belediyesi tarafından Feslikan Yaylasında pazar günü gerçekleştirilen Yağlı Pehlivan Güreşlerinde;  Aksu Belediye Spor Kulübü güreşçilerinden “Deste Orta Boyda” Hüseyin Okudan üçüncü  “Deste Büyük Boyda” ise Can Kuzay üçüncü oldu.

Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Aksu Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı olarak hafta sonunda katıldığımız yağlı pehlivan güreşlerinde toplamda 8 madalyanın sahibi olduk ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ettik. Madalya sahibi olan güreşçilerimiz başta olmak üzere, güreş takımımızda yer alan tüm güreşçilerimiz ile bu başarıda büyük payı olan hocalarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

                                                                              Aksu Belediyesi Basın Servisi

                                                                    

AKSULU GÜREŞÇİLERDEN 8 MADALYA