AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ
AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ

Aksu Toplum Sağlığı Merkezi 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında ilçede yürüyüş düzenledi. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün’ün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in, başkan yardımcılarının, bazı meclis üyelerinin,  ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerinin ve öğrencilerin yer aldığı yürüyüşte sağlıklı yaşamak için hareket etmenin önemine dikkat çekildi. 

3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında Aksu Toplum Sağlığı Merkezi, merkezin önünden Perge Antik kentine kadar yürüyüş düzenledi. Hareketli yaşamın insan sağlığı üzerindeki etkisine dikkat çekilen yürüyüşte Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Çiğdem Işıksal , “Dünya yürüyüş günü nedeniyle bir araya geldik. Organizasyonumuza katılıp destek veren herkese teşekkür ediyorum. Amacımız hareketliliğin sağlıklı yaşam için gerekliliğini vurgulamak” dedi.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise bol bol yürümenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, “Çağımızın hastalığı olan obezitenin önüne geçebilmek için hayatımızı hareketli hale getirmeli, her gün düzenli olarak yürüyüş yapmalıyız. Ben eczacı olarak duruma baktığım zaman çoğumuzda şeker hastalığı, obezite, kalp damar hastalığı var. Hareketsizlik arttıkça hastalıklar da artıyor bu nedenle hayatımızdan hareketi eksik etmemeliyiz.” şeklinde konuştu.

1991 yılından beri bu etkinliğin yapıldığını ifade eden Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ise Perge Antik Kentinde biten yürüyüşte yaptığı açıklamada, “Bu etkinlikle vurgulamaya çalıştığımız konu günlük yaşamımızı hareket üzerine kurmamız gerektiği. 4-5 kata kadar hayatımızdan asansörü çıkarmalıyız. Yaşamımızı yürüyüş üzerine kurmalıyız. Hareketi tüm güne yaymalıyız. Sağlıklı yaşamın iki önemli faktörü var. Bunun biri sağlıklı beslenme diğeri ise bol hareket” dedi.

AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ
AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ
AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ
AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ